Начало Спорт Арсенал победи Челси с 2:1 и ще играе на финал за Купата на Лигата на Англия

Арсенал победи Челси с 2:1 и ще играе на финал за Купата на Лигата на Англия

Арсенал победи Челси

Категория Спорт | 2018/01/26 at 11:18 AM | 78
Коментари ->> Добави Коментар

Арсенал победи Челси с 2:1 в реванша от полуфиналите за Купата на Лигата на Англия и се класира за финала на турнира. Първата среща между двата тима завърши 0:0,

а тази вечер “топчиите” стигнаха до пълен обрат на “Емиратс” и са на крачка от поне един трофей през този сезон.

В спора за отличието възпитаниците на Арсен Венгер ще срещнат Манчестър Сити.

Двубоят започна отлично за гостите и Еден Азар откри резулатата в 7-ата минута. Пет по-късно Рюдигер си вкара нелеп автогол, след като удар на Монреал първо рикошира в главата на Маркос Алонсо, а след това и в германския национал. В 59-ата минута Джака оформи крайното 2:1 и прати своя тим на “Уембли”.

Срещата започна по-добре за гостите, които владееха инициативата в първите минути на срещата. В 5-ата гол на Педро бе отменен,

след като испанският офанзивен футболист бе в засада.

Настикът на Челси даде резултат в 7-ата минута, когато Еден Азар се разписа. Белгиецът получи отлично извеждащо подаване от Педро и без колебания матира Оспина за 0:1.

Две минути по-късно Арсенал бе близо до изравнителен гол. Уилшър се озова на стрелкова позиция в наказателното поле, но Кабайеро излезе предвидливо, скъси ъгъла и отрази удара на халфа.

Етикети: # # # #
Категория Спорт | 2018/01/26 at 11:18 AM