Начало Спорт “Арсенал” се събуди за важна победа над “Милан” като гост

“Арсенал” се събуди за важна победа над “Милан” като гост

Категория Спорт | 2018/03/09 at 10:00 AM | 74
Коментари ->> Добави Коментар

Cлед четири поредни загуби във всички турнири “Арсенал” се върна на победния път и даде сериозна заявка в Лига Европа с успех 2:0 над “Милан” като гост.

“Артилеристите” взеха комфортна преднина преди реванша на “Емиратс” след седмица.

Дербито от осминафиналната фаза в турнира оправда очакванията, след като мачът се игра на високо темпо и предложи много положения.

“Арсенал” стигна до важната победа, възползвайки се по отличен начин от положенията, които му се откриха.

Тимът на Арсен Венгер показа съвсем различно лице от безобразното си представяне през 2018 г. дотук и спечели едва за пети път от Нова година насам.

Хенрик Мхитарян и Аарън Рамзи се разписаха за “Арсенал” още през първата част, а и в двата случая Месут Йозил асистира за попаденията.

“Милан” загуби за пръв път след 13 срещи без поражение. Освен това “росонерите” пуснаха гол в мрежата си след серия от 599 минути, в които “заключиха” своята врата.

“Милан”, който в предишния кръг отстрани “Лудогорец”, започна много вдъхновено срещата и в първите няколко минути стигна до поредица от три корнера. Всяко центриране на “росонерите” вещаеше опасност, след като се усещаше притеснение в защитата на “Арсенал”.

“Артилеристите” все пак удържаха първоначалния натиск на домакините и след началните 10 минути започнаха да действат с много по-голяма увереност. Футболистите на Арсен Венгер изнесоха играта в по-предни позиции и разиката веднага се усети.

В 15-ата минута Хенрик Мхитарян откри след голяма доза късмет. Арменецът получи пас от Месут Йозил, финтира бранител в червено-черно и стреля без да се забавя. Топката се отби в петата на Леонардо Бонучи и стана неспасяема за стража на “Милан” Джанлуиджи Донарума.