Начало Спорт Барселона с ударен старт в Шампионската лига – 3:0 срещу Ювентус

Барселона с ударен старт в Шампионската лига – 3:0 срещу Ювентус

Категория Спорт | 2017/09/13 at 10:24 AM | 91
Коментари ->> Добави Коментар

Барселона стартира по впечатляващ начин тазгодишната си кампания в Шампионската лига.

В първи двубой от груповата фаза на надпреварата, каталунският гранд се справи с вицешампионите на Европа от Ювентус с 3:0.

“Блаугранас” не оставиха никакъв шанс на своя италиански съперник, а над всички очаквано беше Лионел Меси, разписал се по веднъж в двете полувремена.

Това бяха и първите попадения на “Ла Пулга” в професионалната му кариера в мрежата на Джиджи Буфон.

Време да огорчи “Старата госпожа” имаше и Иван Ракитич, който донякъде завърши една отлична солова изява на Меси. Ювентус пък така и не стигна до поне почетно попадение, след като непростими пропуски направиха Дибала и Бернардески.

По този начин новият наставник на каталунците Ернесто Валверде дебютира с успех в първия си европейски мач начело на Барса. Успешен дебют като титуляр пък направи новата многомилионна покупка Усман Дембеле.

Барселона изобщо не изгуби време в проучване на своя съперник, а организира опасна атака още в 3-ата минута. Лео Меси хвърли прекрасен извеждащ пас за новака Усман Дембеле. Френският национал стигна до малкото наказателно поле на Юве, но в крайна сметка всичко завърши с ъглов удар. При него Буфон беше убедителен и игра на сигурно.

Етикети: # # #

Категория Спорт | 2017/09/13 at 10:24 AM