Начало Спорт “Берое” открадна точка като гост на “Славия”

“Берое” открадна точка като гост на “Славия”

Категория Спорт | 2018/07/22 at 6:38 PM | 19
Коментари ->> Добави Коментар

”Славия” и “Берое” завършиха 1:1 в мач от първия кръг в новия сезон на Първа лига.

Двата тима хвърлиха много битка на Националния стадион “Васил Левски“, като домакините от София бяха малко по-добри. Футболистите на Златомир Загорчич пропуснаха няколко много добри шанса да вземат трите точки.

Това е и първото равенство през сезона в българския елит.

Противно на логиката и показаното през първата част “Берое” поведе в 29-ата минута след точно изпълнение на Мартин Камбуров.

Той се разписа след центриране от корнер на Иван Минчев и от около пет-шест метра прати топката във вратата. В началото на второто полувреме обаче резервата на белите Милчо Ангелов изравни след хубава атака на домакините.

За Камбуров попадението е 204-о в българския елит в неговия 350-и мач. Нападателят е втори във вечната ранглиста, след като пред него е единствено легендата Петър Жеков с 253 гола.

Извън точното изпълнение на Камбуров обаче “Берое” нямаше толкова добри възможности. Футболистите на Александър Томаш играеха бавно и предвидимо и това не успя да изненада защитата в бяло.

Славия” пропусна по-добрите положения в мача, като още в началото на срещата Галин Иванов изведе Цветелин Чунчуков в наказателното поле, но ударът му беше блокиран след шпагат на Георги Ангелов. При добавката пропуск направи и Георги Йомов.

През втората част “Славия” отново беше по-активен, а най-големите пропуски бяха дело на Галин Иванов и Момчил Цветанов. Капитанът на белите беше изведен от Шоколаров, но стреля право в тялото на вратаря Перниш. Преди това той създаде шанс за Цветанов, който също беше пропилян.

Само след четири дни “Славия” ще играе мача си от втория кръг в квалификациите на Лига Европа срещу “Хайдук” (Сплит).