“Левски” откри първенството с разгром в Русе

Публикувано на Tuesday, 16 July , 2019      256 Прегледа

• Футбол

Левски” започна силно участието си в първенството. Сините спечелиха с 4:1 гостуването си на “Дунав” в открит мач, който предложи вълнуващи моменти пред двете врати.

Два гола за “Левски” отбеляза Давиде Мариани, а по един за успеха добавиха Станислав Костов и Паулиньо. Попадението за “Дунав” отбеляза Ахмед Ахмедов.

С победата “Левски” загря за реванша с “Ружомберок“. Сините приемат словашкия си съперник в четвъртък, като имат два гола преднина от първия мач.

Левски” беше по-дейният отбор през първата част, като сините откриха резултата още с първата си добра възможност в 15-ата минута. Паулиньо проби по левия фланг, продължи към Иван Горанов, който върна топката към Мариани. Швейцарецът пое кълбото и отбеляза с удар по диагонала с левия крак.

Вдъхновената игра на “Левски” продължи, като в центъра на събитията беше Станислав Костов. Пред нападателя се откриха две добри възможности, като при втората той беше изведен зад защитата и стреля в страничната греда.

В 28-ата минута вратарят на “Дунав” Благой Макенджиев се отчете с отлична намеса. Той спря диагонален удар на Станислав Иванов.

Десет минути по-късно стражът на “Дунав” сбърка, като изчисти лошо топката. Мариани овладя, напредна и изведе Иванов, който с удар по земята предоля Макенджиев.

Втората част започна силно за домакините, които се възползваха от грешка и намалиха резултата. Ахмедов беше изведен зад защитата, гърдира топката и плъзна топката покрай вратаря Милан Миятович.

В 64-ата минута Станислав беше съборен в наказателното поле и съдиято отсъди дузпа, релизирана от Мариани. Паулиньо отличи добрата си игра с гол в края на мача.