Левски победи като гост Черно море с 3:2

Публикувано на Thursday, 8 March , 2018      25 Прегледа      Коментари Добави коментар

• Спорт

Левски заби нов нож в раната на Черно море, след като изтръгна победа 3:2 на „Тича”. При това с 10 души.

Така варненци продължават да са без победа у дома от миналото лято, а освен това не са виждали трите точки и от началото на годината.

Срещата ще се запомни с обратите, както и със спорните отсъждания на Станислав Тодоров.

Реферът си затвори очите за две положения, в които „сините” претендираха за дузпи. Първо защитник на домакините влезе грубо в краката на Паулиньо при 0:0, а след това Тодоров подмина и игра с ръка в наказателното поле на Ради Василев.

Реферът по-късно отмени попадение на Фенуш заради спорна засада. Освен това той пожали двама играчи на домакините, които плачеха за червен картон.

Първо Огнянов игра умишлено с ръка през първата част, но не получи втори жълт, а след това Георги Илиев пробва да набие глава на Афонсо Фигейредо след почивката, което също бе подминато. Ако не се брои това, двата отбора направиха луд мач.

„Сините” излязоха с двама пълни дебютанти – Ривалдиньо и Паулиньо. Първият здраво се бореше със защитата на Черно море докато сънародникът му през първата част я разнищи. Левски започна по-силно и в 21-ата минута откри резултата.

Прохазка изведе Антонио Вутов, който финтира двама защитници и с удар извън наказателното поле прати топката в мрежата.

Радостта на гостите обаче бе доста кратка. В ответната атака Белаид не успя да спре Огнянов, който подаде към Ради Василев. Нападателят би в тялото на Кръстев, но последва щастлив рикошет за 1:1. В 38-ата минута обаче Левски отново ликуваше.

Вутов изведе майсторски Паулиньо, който без да гледа направи 1:2. След почивката обаче дойдоха тежки минути за „сините”. Вутов се спречка с Цветков, а след това върху него се стовари Хасани. Нападателят на „сините” изрита отзад защитника на Черно море и получи директен червен картон.

Последваха силни минути за варненци, но на два пъти Кръстев спаси удари на Георги Илиев.

Вторият в 63-ата минута бе шедьовър. Халфът на домакините би със странична ножица, но Кръстев успя да избие майсторски. Две минути по-късно при фаул защитата на Черно море изпусна Яблонски, който се превърна за пореден път в герой за Левски. Чехът влезе и в историята на „сините”.

Той е първият защитник, който има 8 гола в един сезон. В 76-ата минута обаче „моряците” отново накараха гостите да треперят. Резервата Дани Кики центрира отдясно.

Защитата на Левски остава Ради Василев непокрит и той с глава успя да вкара за 2:3.

Черно море тръгна да гони изравняване до края, но от своя страна „сините” се затвориха умело и не позволиха да се стигне до изравнително попадение.

В крайна сметка домакините не успяха да зарадват Красен Кралев, който бе дошъл да ги подкрепя на трибуните и ги аплодира при изравнителното попадение.

Категория Спорт | 2018/03/08 последна редакция в 10:00 AM
Източник : Фокус Спорт | Снимка : Google