Начало Спорт Лудогорец е на 1/4 финал за Купата на България

Лудогорец е на 1/4 финал за Купата на България

Категория Спорт | 2017/10/27 at 9:00 AM | 95
Коментари ->> Добави Коментар

Лудогорец се класира на 1:4 финал за Купата на България след победа над Берое с дузпи!

Срещата завърши при равенство 1:1 в редовното време, а в продълженията двата отбора така и не успяха да си отбележат попадение, с което да избегнат т.нар. рулетка.

Разградчани бяха в експериментален състав, като в стартовите 11 започнаха играчи, които рядко получават шанс за изява, каквито са Ковачев и Василев. Берое също бе без някои основни фигури, сред които Педро Еуженио и Мартин Камбуров, като първият бе на пейката.

Двубоят започна с натиск на домакините, които имаха на два пъти шанс да поведат в резултата, но удари на Жоао Паоло бяха спасени от Душан Перниш.

Противно на логиката и развитието на двубоя, Берое първи вкара гол!

Той дойде в 24-ата минута, когато центриране от корнер бе засечено от Камен Хаджиев с глава за 1:0!

Лудогорец мигновено настъпи газта и можеше да изравни чрез Мисиджан, но холандецът на два пъти пропусна да се разпише от удобна позиция.

Все пак разградчани възстановиха паритета след спорна дузпа!

В 35-ата минута Густаво Кампаняро падна в наказателното поле, а повторенията показаха, че аржентинецът търси умишлено контакт с Камен Хаджиев, който бе минимален.

Малко след това Мисиджан бе изведен по перфектен начин след многоходова атака с по едно докосване, но холандецът отново не успя да порази целта.

През втората част картината бе сходна – Лудогорец натискаше и търсеше гола, докато Берое се бранеше и разчиташе на контраатаки. В игра за разградчани се появиха Кешеру и Анисе, а румънецът можеше да се разпише с глава, но топката премина до гредата при центриране на Ковачев.

Пропуските на Мисиджан продължиха, а Ковачев бе сторил същото малко преди това, останал сам срещу Перниш в наказателното поле.

В края на двубоя двата отбора си размениха по няколко опасности.

Пред вратата на Лудогорец Карачанаков пропусна страхотен шанс, а Жоао Паоло и Кешеру запариха ръкавиците на Перниш, който обаче бе заключил вратата, казано на футболен жаргон.