Начало Спорт “Лудогорец” спечели точка срещу “Истанбул Башакшехир”

“Лудогорец” спечели точка срещу “Истанбул Башакшехир”

Категория Спорт | 2017/09/15 at 9:00 AM | 101
Коментари ->> Добави Коментар

”Лудогорец” стартира с равенство 0:0 като гост на “Истанбул Башакшехир” в първия си мач от груповата фаза на Лига Европа.

Българският шампион отиде за точка в Турция и успя да я спечели след много битка и организирана защитна игра.

По-добрите положения бяха на сметката на домакините от “Истанбул”, които особено след почивката притиснаха “Лудогорец”.

Най-добрите възможности за българския тим бяха между 15-ата и 30-ата минута, но Вандерсон и Жоао Пауло ги пропиляха.

Разградчани продължиха да демонстрират прагматичен футбол при новия си треньор и много организирана игра в защита. В трети пореден мач “Лудогорец” запазва суха мрежа, а вече в седем срещи при Димитър Димитров е допуснал само един гол.

Треньорът на българския тим изненада с избора си на стартов състав и на тактическата постройка. Шампионите играха в 4-3-3, а както и в двубоя с “Левски” Жоао Пауло поведе атаката за сметка на Клаудиу Кешеру. Бразилецът беше подкрепян от Вандерсон и Джоди Лукоки. В средата на терена Анисе, Светослав Дякво и новото попълнение Яцек Горалски играха много близо един до друг.

Това обаче доведе до повече празни пространства на фланговете, където крайните защитници не получиха подкрепа. Сисиньо и Натанаел имаха огромни проблеми в началото и до 15-ата минута две техни грешки едва не доведоха до голове. Бразилците решиха да показват излишна техника, губейки елементарно в идентинчни ситуации.

Етикети: # # #

Категория Спорт | 2017/09/15 at 9:00 AM