Начало Спорт Манчестър Сити записа девета поредна победа в Премиършип

Манчестър Сити записа девета поредна победа в Премиършип

Категория Спорт | 2017/11/06 at 9:00 AM | 38
Коментари ->> Добави Коментар

Манчестър Сити срази Арсенал с 3:1 на “Етихад” в двубой от 11-и кръг на английското първенство и увеличи преднината си на върха в класирането.

В 19-ата минута Кевин Де Бройне след двойно подаване с Фернандиньо нахлу в наказателното поле на съперника и майсторски прати топката в мрежата.

В 49-ата минута Начо Монреал фаулира Рахийм Стърлинг в пеналта, а Серхио Агуеро реализира отсъдената дузпа и “гражданите” увеличиха преднината си.

Александър Лаказет намали изоставането с гол в средата на второто полувреме, но в 74-ата минута резервата Габриел Жезус от седем метра разстреля вратата на “топчиите” и сложи точка на спора.

Като цяло Сити записа закономерна победа и можеше да реши мача още през първото полувреме, докато Арсенал игра добре само в първите 15 минути, а в останалото време не изглеждаше равностоен тим на лидера в класирането.

Манчестър Сити води в таблицата с 31 точки, седем повече от Манчестър Юнайтед, който играе в момента с Челси на “Стамфорд Бридж”. Арсенал остава на шесто място с 19 т. /БГНЕС