Роналдо вкара №700 в загуба на Португалия

Публикувано на Tuesday, 15 October , 2019      186 Прегледа

• Футбол

Португалия загуби визитата си на Украйна с 1:2 в мач от група „B” на квалификациите за Евро 2020.

Двубоят обаче ще се запомни с гол номер 700 в кариерата на голямата футболна звезда Кристиано Роналдо.

Португалецът бе точен от дузпа през втората част и навярно ще помни с добро гостуването в Киев, въпреки допуснатото поражение.

34-годишният нападател се превърна в едва шестият с подобно постижения в историята на футбола.

Повече попадения от него имат само Йозеф Бицан (805), Пеле (779), Ромарио (748), Герд Мюлер (709) и Ференц Пушкаш (701), така че не след дълго Кристиано може да намери място сред най-добрите трима по този показател.

Двубоят на олимпийския стадион в Киев започна чудесно за домакините, които поведоха с два гола за по-малко от половин час игра. Още в 6-ата минута Роман Яремчук откри за Украйна, а в 27-ата едно попадение добави Андрий Ярмоленко за 2:0.

В 71-ата минута Тарас Степаненко блокира с ръка изстрел на Брума, за което получи втори жълт и съответно червен картон. Главният съдия посочи бялата точка, защото играта с ръка бе в наказателното поле, а Роналдо хладнокръвно реализира своя седемстотен гол (1:2).

До края на двубоя Украйна запази аванса си и е лидер в групата с 19 точки, на 8 пред втория Португалия, който обаче е с мач по-малко. На украинците предстои гостуване в Сърбия, докато „мореплавателите“ посрещат Литва.