ЦСКА загуби от Етър с 0:1 в контрола

Публикувано на Tuesday, 12 February , 2019      188 Прегледа

• Футбол

Новият старши треньор на ЦСКА Любослав Пенев стартира начело на “червените” със загуба в контрола.

Днес столичани отстъпиха с 0:1 пред Етър в проверка, която се игра на стадион “Българска армия”.

Единственото попадение падна през първото полувреме и бе дело на Флорент Боджадж. Това беше трети дебют за Пенев начело на ЦСКА, а отборът не игра добре и логично загуби.

Все пак срещата започна с натиск на “червените”, които още във втората минута можеха да поведат в резултата. Едвин Джеси освободи пространство за Али Соу, който успя да стреля към вратата, но право в ръцете на Христо Иванов. Малко след това, отново Джеси бе в центъра на случващото се. Той преодоля Крум Стоянов и нахлу към наказателното поле, където комбинира с Тиаго, който веднага стреля към вратата, но защитник на великотърновци изби. Топката попадна право в Рафаел Енрике, но той не успя да я овладее добре и кълбото излезе в аут.

Снимка 405532

Източник: LAP.bg

В седмата минута, след изпълнение на корнер, Венци Василев скочи най-високо в наказателното поле, но след силния му удар с глава, топката профуча покрай страничния стълб.

В 34-ата минута“виолетовите” откриха резултатаФлорент Боджадж се разписа във вратата на “червените”, след като овладя много хубаво подаване от Крум Стоянов, който промуши топката между защитниците на домакините. Нападателят изпрати кълбото в мрежата на Черниаускас само с едно докосване – 1:0.

Снимка 405534

Предимството на великотърновци можеше да бъде удвоено в 39-ата минута, когато Велко Батрович стреля много мощно отблизо, но Черниаускас реагира по най-добрия начин и успя да избие топката.

На почивката и двамата старши треньори направиха по три смени – за ЦСКА в игра се появиха Мауридеш, Кристиян Малинов и Жоржинзьо, заменяйки съответно Али Соу, Жанио Бикел и Рафаел Енрике. За “виолетовите” на терена заеха местата си Милчо Ангелов (Дани Младенов), Артьом Артюнин (Пламен Гълъбов) и Аласана Мане (Никола Колев).

Снимка 405520

В 47-ата минута, Крум Стоянов изведе Милчо Ангелов на чудесна стрелкова позиция, той успя да изпревари Бодуров и отправи силен шут отблизо, след като остана очи в очи с вратаря на столичани. Стражът обаче внимаваше и спаси. Малко след това, Ангел Лясков успя да се справи със Здравко Илиев и подаде към Тиаго, който от точката на дузпата успя да стреля, но в последния момент Артюнин изби топката в корнер.

В 65-ата минута, Кристиян Малинов комбинира с Едвин Джеси малко преди наказателното поле, а ганаецът реши да му върне топката. Халфът обаче не разчете правилно действията на своя съотборник и сметна за по-добре да пропусне, но въпреки това то се отклони от главата му и Христо Иванов трябваше да се намеси, улавяйки топката.

Снимка 405521

Две минути по-късно, Велко Батрович центрира към Милчо Ангелов, който с глава опита да изненада Черниаускас, но той изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар, Сърмов “достави” топката в наказателното поле, където добре позициониран бе Боджадж, който обаче реши да подаде към Ангелов, който за втори път стреля с глава, но отново неуспешно.

До края на проверката, отборът на ЦСКА така и не успя да достигне до нещо по-интересно пред съперниковата врата, а Етър пропусна да запише победа с по-голяма разлика.