Това е обичайно явление и в него няма нищо странно.
Учени от австралийски университет са провели изследване с участието на 100 доброволци. Идеята им е да докажат, че има връзка между достатъчното количество витамин В6 в организма и възможността да помним сънищата си.
И целта е постигната. Участниците са разделени на три групи. На едните се дава плацебо, на вторите – витамини В комплекс, а на третите – само В6, пояснява Reader’s Digest. Именно последната група демонстрира най-добри резултати от гледна точка на запомняне и преразказване на сънищата си.
Прекарваме средно по шест години от живота си в сънуване. Затова за мнозина не е все едно дали ще помнят или не какво се е случило през това време. Ако сме наясно със сънищата си, това ще ни бъде от полза, за да успеем да се контролираме, докато сънуваме. Например да сме наясно, че това е просто кошмар, а не действително.
Всичко това на подсъзнателно ниво, разбира се. Но трябва да имаме едно наум зa приема на витамин В6. Той става токсичен за тялото ни, ако го приемаме в големи дози. Най-добре да си го набавяме чрез храната – с риба, говеждо, картофи и други.
След като натиснете бутона "Абонирай ме" ще Ви бъде изпратено писмо с връзка за потвърждение.
Доставя се чрез Гугъл FeedBurner
Актуална и полезна информация за Българите във Великобритания. Новини за Българите в Лондон. Списък с най-често задаваните въпроси за намиране на работа във Великобритания. Полезна информация при подготовка на документи за работа и престой във Великобритания.
Можете да се абонирате за страниците ни във Facebook , Google, или да използвате нашия RSS фийд канал, за да четете винаги най-важните новини за Лондон, Великобритания и света.
Имате информация, която искате да достигне до нашите читатели?