Начало Спорт “Юнайтед” направи впечатляващ обрат срещу “Челси”

“Юнайтед” направи впечатляващ обрат срещу “Челси”

Категория Спорт | 2018/02/26 at 10:00 AM | 61
Коментари ->> Добави Коментар

С гол на резервата Джеси Лингард “Манчестър юнайтед” победи “Челси” с 2:1 в най-интересния сблъсък от 28-ия кръг във Висшата лига.

“Червените дяволи” направиха впечатляващ обрат, за да си върнат второто място в таблицата, с което пък оставиха действащия шампион извън топ 4.

“Челси” поведе в 32-ата минута чрез Вилиан, но “Юнайтед” бързо изравни с първия гол на Ромелу Лукаку срещу отбор от топ 8 този сезон. След почивката Лингард донесе трите точки за състава на Жозе Моуриньо.

Ситуацията на шампионите не е добра, след като загубата е трета за сините в последните им четири мача.

Преди този мач “Челси” беше спечелил всичките си 14 двубоя, в които първи се беше разписал, но за първи път през кампанията позволи да отстъпи от водеща позиция. “Юнайтед” е втори в подреждането с 59 точки, с две повече от “Ливърпул”. “Челси пък остава с 53.

Мачът беше първи сблъсък между Жозе Моуриньо и Антонио Конте след бурната война на думи, която двамата си спретнаха в началото на годината. Всичко беше започнато от Специалния, който коментираше изразяването на радостта от италианеца и припомни, че беше разследван за манипулиране на мачове, а Конте от своя страна го нарече “малък човек с ниско възпитание”.

И двамата тактически майстори бяха заложили капани на противника си.

Моуриньо реши да заложи на младия Скот Мактонимей, който имаше само три мача във Висшата лига, и го постави като персонален пазач на Еден Азар.

Конте пък направи две промени в състава си и вместо Сеск Фабрегас и Педро пусна Мората и Дани Дринкуотър.

Етикети: # # # #
Категория Спорт | 2018/02/26 at 10:00 AM